Eski Sevgili İle Görüşmemek İçin Neler Yapılabilir?

Eski sevgili ile yeniden karşılaşmak ve bunu görmezden gelmek kolay değildir. Peki eski sevgilinizle yeniden görüşmeli misiniz?

Bir eski sevgiliyle tekrar görüşmenin cazibesiyle başa çıkmak, fırsat kolay kazanılsa bile sıkıntılı bir iştir. Belki ilişkinin üzerinden birazcık zaman geçti ve sizi iyi tanıdıkları olan biriyle kirli işler çevirmenin kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu düşünüyorsunuz. Belki de içinizi kemiren ve hala ona karşı duyduğunuz hisler var ve birkaç buluşma sonunda onu tekrar elde edebileceğinizi düşünüyorsunuz.

Kişiler eski sevgilileri ile yeniden bir araya gelmek için çok farklı bahaneler oluşturabiliyorlar. Bahaneler listesi oldukça renkli, fakat geçmişinizi paylaştığınız ferdin koynuna girmeden ilkin bir kez daha düşünmek isteyebilirsiniz. Özellikle eğer ayrılığın üzerinden oldukça vakit geçmemişse, eski sevgiliyle görüşmek ciddi duyguları tetikleyebilir. Her iki tarafında birbirlerine karşı hissettiklerini toplarsak bu o kadar da kötü düşünce sayılmaz – ama çoğu ferdin eski sevgilileriyle sex öncesi oturup beklentilerini tartışmadığını düşünürsek işlerin karışacağını tahmin etmek kolay olsa gerek.

Eski sevgilinizle sevişmeden önce durumun karmaşıklaşmasını engellemek adına düşünmeniz ihtiyaç duyulan birkaç konu var.

1. Kendiniz Sorun: Neden?

Her şeyin bir sırası var, ilk önce eski sevgilinizle görüşmenizden ne beklediğiniz konusunda kendinize karşı dürüst davranmanız oldukç önemlidir.

Sıkıntılı bir dönem içinde ve arkanızda duran birini arıyorsanız; eFlirt Müşteri Yöneticisi Krissy Dolor’a gore basit yolu seçiyorsunuz.

Yani gece çağrılarınız için eski sevgilinizi arayacağınıza biraz Tinder’a bakıp başka neler bulunduğunu keşfetmek bir alternatif olacaktır.

2. Eski Sevgilinizi Unuttuğunuzdan Emin Olun

Eskilerle yakınlaşmanın en büyük tehlikelerinden biri de evli çiftlerden birinin (yada her ikisinin de) ötekini tam anlamıyla unutamamış olmasıdır. Telefonunuzdan buluşma teklifini yazdınız ve göndermek üzereyseniz eski sevgilinizin kalbini tekrar kazanmak için yol yapmıyor olduğunuzdan emin olun ki kendinizi daha büyük bir acıya sürüklemeyin.

Peki gerçekten unuttuğunuzu iyi mi bileceksiniz? İlişki ve adabı muaşeret uzmanı April Masini “Ayrılığı atlatma mevzusunda kendinize sorabileceğiniz en faydalı sual ‘Eski sevgiliniz son olarak ne vakit aklınıza geldi’ olacaktır. Eski bir sevgiliyi unuturken zaman içinde o kişiyi düşünme aralıklarınız uzayacaktır” diyor.

Yani kısacası eski sevgilinizi bir mekanda gördüğünüzde son olarak ne zaman onu düşündüğünüzü tam hatırlayamıyorsanız yeşil fer yandı anlamına gelir.

Diğer taraftan eğer hala sık sık aklınıza geliyorsa ve onu başka biriyle görme fikri sizi çıldırtıyorsa şimdilik eski sevgiliyle sex aşamasına gelmemişsiniz anlamına gelir.

3. Arkanıza Bakmayın

Buradan sonra halen görüşme isteği duyuyorsanız bunu yapın. Ama olur da sonunda yeniden birlikte olmanın nasıl olacağını hayal etmeye başlarsanız, bir önceki ayrılığınızın sebeplerini düşünmek için birazcık zaman ayırın. Çoğu insan için bu antrenman geçmişi geçmişte bırakmaya destek olmaktadır.

Eski bir sevgiliyle takılmak utanılacak bir şey değil. Kendinize veya ona boş umutlar yüklemediğiniz sürece arada bir minik bir kaçamağın kimseye ziyanı yok. Sözlerimize son verirken farklı ve kullanıcılara yönelik oluşturulmuş bir sayfa olan şıpsevdi sitesi mobil chat, mobil sohbet ve arkadaşlık siteleri olanağı sunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s